Škola v přírodě - čtvrtek

18.06.2015 23:20

Ve čtvrtek jsme se probudili do pošmourného rána, ale přesto jsme se vypravili do lesa na bojovku. Šli jsme po vyznačené trase a luštili zákeřné otázky s pohádkovým a místopisným motivem. Čekání na start jsme si zpestřili zdokonalováním domečků pro lesní skřítky, které jsme si rozestavěli k večeru předchozího dne. Cestou na oběd se nám podařilo vypátrat Zlatovlásku a ukrytý poklad. Zlatým hřebem dnešního dne byl ale taneční večer se slavnostní večeří při svíčkách. Holky a kluci se vyšňořili a proměnili v krásné tanečnice a malé gentlemany. V průběhu tanečního víření probíhalo vyhodnocení celého našeho pohádkového putování. Děti si domů na památku přivezou deníčky, Cestovní pohádkové pasy, diplomy a spoustu různých odměn za plnění úkolů a někteří dokonce za vzorně uklizený pokoj.

Nejtěžší úkol nás čekal na úplném závěru dne - balení kufrů. Děkuji všem rodičům, kteří přiložili dětem do zavazadla podrobný seznam věcí, moc jste nám tím pomohli při hledání a shánění všech svršků. Přestože jsme se moc snažili, možná, milé maminky, objevíte v kufru cizí tričko, ponožky apod. Pokud se tak stane, prosím, pošlete pokud možno vyprané do školy, kde nachystám burzu nalezených věcí. Dnešní večerní hygienu jsme poněkud ošidili, a tak kromě vybalování a praní, bude nutné děti naložit do vany a pak ještě důkladně prohlédnout, jestli si kromě špinavých věcí nepřivezli také klíště. 

Přestože jsme si celý týden krásně užili, už se všichni zase těšíme domů. Z Albrechtic vyjíždíme v deset hodin, takže nás můžete čekat v Kounicích u sladovny po dvanácté hodině. 

 

Zpět